Final International İle Hayallerini Gerçekleştir

Final International İle Hayallerini Gerçekleştir

Lise değişim programları; günümüzde yoğunlukla Amerika, Kanada ve Avrupa’da öğrencilerin yarım dönem veya bir akademik yıl veya tüm liseyi tamamlayabilecekleri akademik yıl veya tüm liseyi tamamlayabilecekleri akademik programlar olarak tercih edilmektedir. Devlet okulu aile yanı programları genellikle Amerika ve Kanada’da gerçekleştirilirken, özel okul ya da yatılı okul programları ile öğrenciler farklı ülkelerde eğitim alabilirler.

Crown Yurtdışı Eğitim; akademik yıl içerisinde yapılan dil yeterlilik ve akademik sınavlar, öğrenci ve veliler ile yapılan birebir görüşmeler sonucunda öğrenciye en uygun ülke, akademik program ve olabilecek akademik yılı programlayarak eğitim danışmanlığı sağlamaktadır.

Lise değişim programları; günümüzde yoğunlukla Amerika, Kanada ve Avrupa’da öğrencilerin yarım dönem veya bir akademik yıl veya tüm liseyi tamamlayabilecekleri akademik yıl veya tüm liseyi tamamlayabilecekleri akademik programlar olarak tercih edilmektedir. Devlet okulu aile yanı programları genellikle Amerika ve Kanada’da gerçekleştirilirken, özel okul ya da yatılı okul programları ile öğrenciler farklı ülkelerde eğitim alabilirler.

 

Crown Yurtdışı Eğitim; akademik yıl içerisinde yapılan dil yeterlilik ve akademik sınavlar, öğrenci ve veliler ile yapılan birebir görüşmeler sonucunda öğrenciye en uygun ülke, akademik program ve olabilecek akademik yılı programlayarak eğitim danışmanlığı sağlamaktadır.

Yurt dışı lise programları; 14-18 yaş aralığındaki öğrencilerin hayatı öğrenmesini, kendi ayaklarının üzerinde durabilmesini, sorumluluk alabilmesini, farklılıkları benimseyerek farklı kültürde yaşamayı öğrenmesi ve ebeveynlerin öncelikli düşüncesi olan yabancı dil gelişimini tam anlamıyla sağlamasını desteklemektedir.

Boarding Schools (Yatılı Okullar)

Bu programlar her ülkede gerçekleştirilebilecek programlardır. Öğrenciler A+ olarak adlandırılan en iyi özel okullarda eğitim alırken, kampüste konaklarlar. Bu kampüslerde; spor alanları, hobi odaları, sosyal aktivite alanlarından faydalanılır. Öğrenciler, bu okullarda kendileri gibi farklı kültürleri tanıma imkanına sahip olurlar. Bu okullar aynı zamanda vermiş oldukları eğitim ve olanaklarla IVY League üniversitelerine öğrenci hazırlamaktadır.

A+ Liseler

Özel Yatılı Liseler

Yatılı özel okullar aynı yatılı okullar gibi kampüs içinde eğitim ve yaşam olanağı sağlamaktadır. Yatılı özel okullara öğrenciler dil yeterliliği ve akademik başarı göz önünde bulundurularak kabul edilirken, öğrencilere sunulan eğitim ve sosyal yaşam, kendi ülkelerindeki anlaşmalı oldukları üniversitelere kabul imkanı vermektedir. Yatılı özel okullar, 12 yaşından itibaren öğrenci kabul edebilmektedir.

Kampüs Hayatı Yaşama İmkanı

Özel Okul Aile Yanı

Özel okul aile yanı programlarında öğrenciler, gittikleri ülkede bir özel okulda okuyup aile yanında kalabilirler. Bu programlar devlet programlarında olduğu gibi Amerika ve Kanada’da tercih edilmektedir. Özel okul programları, ülkenin en iyi okullarında kişiye özel araştırmalar yapılarak bulunur. Bu araştırmalarda öğrencinin akademik hedefleri, spor, sanat aktiviteleri, üniversite tercihleri öncelikli olarak baz alınır ve CROWN olarak öğrenci için hassas bir araştırma yapılarak en doğru okula yerleştirme yapılır.

Bu programlar her ülkede öğrenciye bri yıldan fazla okuma olanağı sağlamaktadır.

Devlet programlarında olduğu gibi aileler titizlikle seçilmektedir. Tercih edilmesi durumunda öğrencinin gideceği ülkede yaşayan ikinci derece akrabaları da sorumlu aile olarak atanabilmektedir.

Özel okul programları, öğrenciye özel akademik programlar çıkararak öğrencinin eksiklerini tespit etmekte ve donanımlı bir birey yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Aile Sıcaklığında Yurt Dışı Eğitimi

Devlet Okulu Aile Yanı

Devlet programları dünya üzerinde kabul edilen ve ekonomik ve en güvenli programlar olup, ailelerin ve öğrencilerin en fazla talep ettikleri programladır. Bu programlarda öğrenciler gittikleri ülkenin Devlet Bakanlıkları’nın koruması altında eğitim hayatlarını sürdürmektedir. Öğrenciler aile yanında konaklama yapabilir. Bu aileler yine devlet tarafından tüm sicil araştırması yapılarak ve referansları alınarak seçilmektedir. Aileler; öğrencileri evlerinde misafir ederken herhangi bir ticari kaygı barındırmadan, gönüllülük esası içerisinde kendi evlerinin bir bireyi olarak kabul ederler. Aile yanı programlarında öğrenci, ailenin bireyi olduğu için eve giriş saatlerinden, ders çalışma ve okul başarısına, spor aktivitelerinde ev içerisindeki görev ve sorumluluk alanlarına kadar “Host Family” diye adlandırılan misafir ailenin soumluluğu altındadır.

Öğrenci, evde almış olduğu görevler ve okulda verilen ödevlerin takibinin kendisinde olmasıyla sorumluluk alma duygusu geliştirmektedir. Host aileler ile kurulan güzel bağlar öğrencinin o ülkede üniversite okurken aile olgusu boşluğunu doldurmasına, hatta bzen ileride o aile ile yaşamasına olanak sağlamaktadır. Bu programların öğrenciye en büyük katkısı, yurt dışındaki akademik özgeçmişin ve devlet programlarına katılımın üniversite başvurusu kabul aşamasına öncelik sağlamasıdır.

Devlet Güvencesi İle Eğitim

Burslu Devlet Programları

Burslu devlet programları, Crown Yurtdışı Eğitim’in öğrencilerine sunduğu en özel ve ayrıcalıklı programlar içerisinde yer almaktadır.

Amerika Devlet Bakanlığı ve Kanada Milli Eğitim Bakanlıkları ile Crown Yurtdışı Eğitim arasında yapılan anlaşma ile Türkiye’den her yıl 70 öğrenci ve Crown ile devlet programlarında %30’a varan kısmi burslar elde etmektedir.

Crown Exchange Program With Scholarship

Aynı zamanda, devlet programlarının dünya üzerindeki prestiji göz önünde bulundurulduğunda bu programdan burs sağlamak öğrencilere yurtdışı üniversite kabulleri için artı değerler katmıştır. Burslu devlet programlarına öğrenciler dil yeterliliği, Türkçe ve İngilizce mülakatlar, veli görüşmeleri ve okul/öğretmen referansları ile kabul edilebilmektedir.

Burslu Devlet Programı

Hazırlık Tamamlama (Kısa Dönem)

Hazırlık tamamlama programı Kanada eğitim sistemi içerisinde hazırlık sınıfı öğrencilerinin 4 hafta ile 6 hafta arasında aldıkları programdır. Öğrencinin Türkiye’de almış olduğu İngilizce eğitimini pratikte kullanmasını, Kanada eğitim sistemini tanımasını ve Kanadalı aileler yanında konaklayarak aile yaşantısını görmesini sağlar. Aynı zamanda bu program, uzun dönem lise değişim programına katılmadan önce öğrencinin tecrübe kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Kanada Lise Eğitiminde Aileli Deneyim

ETKİNLİKLER VE SERVİSLER

Etkinlikler

 • Öğrenci Bilgilendirme Sunumları
 • Veli Bilgilendirme Sunumları
 • Crown Oryantasyon Kampları

Servisler

 • Dil seviye tespit sınav uygulaması
 • Öğrenci – veli analiz görüşmeleri
 • Ülke – bölge – okul eşleştirme Hizmetleri
 • Okul ve ülkelerden kabul alma
 • Başvuru işlemleri ve takibi
 • Yurtdışı ders tercih danışmanlığı
 • Vize işlemleri
 • Uçuş organizasyon işlemleri
 • Program boyunca öğrenci takibi ve danışmanlık hizmetleri
 • Program boyunca raporlama (Öğrenci okul, aile, arkadaşlık süreçleri)
 • Türkiye denklik işlem danışmanlığı

CROWN Yurtdışı Eğitim olarak, Dünya üzerindeki eğitim sistemlerine hakimiyetimiz ve geniş iletişim ağımız ile öğrencilerimize en iyi eğitim sistemlerini sunabilmekteyiz.

Uzman kadromuz öğrencilerimizi bir anne-baba hassasiyeti ile değerlendirirken, araştırma ve yerleştirmelerde profesyonellik, başarı ve kurumsallıktan ödün vermemektedir. Lise düzeyindeki bir öğrencinin sorumluluğunun farkında olarak danışmanlarımız, öğrencinin sadece yerleştirme sürecinde değil, karşı ülkede bulunduğu sürede ve dönene kadar öğrenciye danışmanlık ve desteğini sağlamaktadır.

CROWN olarak bizler, öğrencilerin 5 yaşından itibaren dünya vatandaşı olabilmesi adına yaratmış olduğumuz gezi, yaz okulu, lise ve üniversite programlarımız ile akademik koçluk hizmeti sağlamaktayız.