Final International İle Hayallerini Gerçekleştir

Final International İle Hayallerini Gerçekleştir

buyuk-avrupa

BÜYÜK AVRUPA EĞİTİM & KÜLTÜR PROGRAMI

Program Tarihi

29 May-12 Haz 2024

Kademe

Hazırlık, 9, 10 ve 11. Sınıflar

İlgili Zümre

Tarih-Coğrafya

Son Başvuru

08 Mart 2023

Kazanımlar

  • Küresel ölçekte işletmecilik örneklerini görerek bu alandaki bilgi ve becerisini artırır.
  • Grup içinde davranış becerisini geliştirir ve özgüvenini artırır.
  • Birleşmiş Milletler, Avrupa Parlamentosu, UNESCO gibi bölgesel ve küresel ölçekteki örgütlerin amaçları, işlevleri ve etki alanları açısından değerlendirme becerisini geliştirir.
  • Avrupa’da mimari, sanat, edebiyat, kültür ve müzik alanlarında meydana gelmiş olan değişim ve gelişimleri yerinde gözlemleyerek bilgilerini artırır ve analiz yapabilme becerisini geliştirir.
  • Kitlesel göçlerin dünya üzerindeki etkileri hakkında yeni bilgiler edinir.
  • Yabancı dil konuşma becerisini uygulayarak artırır.
  • Yirminci ve yirmibirinci yüzyıllarda dünya siyasetinde ortaya çıkan gelişmelerle ilgili bilgilerini artırır.
  • Türk dış politikasını etkileyen önemli gelişmelerle ilgili bilgilerini artırır.
  • Tarihsel süreç içerisinde Avrupa’da modernleşme alanında meydana gelen değişimleri ve bunların etkileri analiz edilir.
  • Rönesans, Reform, Aydınlanma Çağı, Bilim Devrimi, Sanayi Devrimi gibi dünyayı etkileyen önemli gelişmelerin meydana geldiği yerleri inceleyerek günümüz uygarlığının oluşumundaki etkenlerle ilgili bilgilerini artırır.
  • Yeryüzündeki farklı iklim tiplerinin özellikleri ve dağılışları hakkında yaşayarak ve görerek bilgilerini artırır ve çıkarımlarda bulunur.
  • Avrupa’daki ve Türkiye’deki şehirleri fonksiyonel özellikleri açısından karşılaştırabilme becerisini geliştirir.
  • Tarihsel süreçte şehirlerin küresel ve bölgesel etkilerini fonksiyonel açıdan yorumlar.
  • Farklı kültürlerin yeryüzünde yayılışına etki eden faktörleri yerinde görür ve açıklar.
  • Ülkeler arası etkileşimde turizm faaliyetlerinin rolünü yaşayarak analiz becerisini artırır.
  • Uluslararası ulaşım hatlarını bölgesel ve küresel etkileri açısından analiz eder.

Örnek Program

1.GÜN – İSTANBUL

18.30 – 19.00 İstanbul Ataşehir-1 kampüsünden hareket
20.00 – 02.00 İstanbul – İpsala transfer

2.GÜN – YUNANİSTAN

02.00 – 05.00 İpsala gümrük kapısından geçiş işlemleri
05.00 – 09.00 İşlemlerimizin ardından İpsala – Selanik transfer
09.00 – 15.00 Atatürk'ün Evi ve Selanik şehir gezisi
15.00 – 21.00 Selanik – Igoumenitsa Limanı’na transfer
21.00 – 23.00 Igoumenitsa feribot varış
23.00 – 09.00 Igoumenitsa – Brindisi arası feribot ile Adriyatik’te 1 gece konaklamalı seyahat (konaklama feribot)

3. GÜN – ROMA

09.00 – 10.00 Brindisi Liman çıkış işlemleri ve sabah kahvaltısı
10.00 – 15.00 Brindisi Limanı’ndan ayrılış ve Roma’ya transfer
15.00 – 22.00 Roma panoramik şehir turu Aziz Petrus Meydanı ve Bazilikası, İspanyol Merdivenleri, Kolezyum ve Serbest zaman (Konaklama Roma)

4. GÜN – BOLONYA

08.00 – 12.00 Roma – Floransa transfer
12.00 – 14.00 Santa Maria del Fiore (Floransa Katedrali), Piazza Signore (Sinyorluk Meydanı), Uffiza, Arno Nehri ve Piazza del Republika (Cumhuriyet Meydanı)
14.00 – 16.00 Floransa – Pisa transfer
16.30 – 20.00 Piazza del Miracle (Mucizeler Meydanı’nda Piza Çan Kulesi, Katedral ve Vaftizhane) fotoğraf molası
20.00 – 23.00 Floransa – Cenova transfer (Konaklama Cenova)

5. GÜN – CENOVA – CENEVRE – PARİS

08.00 – 09.00 Cenova panaromik şehir turu
09.00 – 14.00 Cenevre’ye hareket
14.00 – 17.00 CERN Bilim Merkezi Welcome Center & Birleşmiş Milletler Binası
17.00 – 21.00 Cenevre panoramik gezisi, Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Rousseau Adası ve Eski Şehir
22.00 – 07.00 Cenevre – Paris transfer

6. GÜN – PARİS

08.00 – 19.00 Eyfel Kulesi, Champs Élysées (Şanzelize), Louvre Müzesi, Arc de Triumph, Concorde Meydanı Sacre Coeur Bazilikası, Ressamlar Tepesi (Place du Tertre) ziyareti (Konaklama Paris)

7. GÜN – PARİS

09.00 – 22.00 Paris Disneyland Park (metro ile ulaşım) (Konaklama Paris)

8.GÜN PARİS – BRÜKSEL – AMSTERDAM

06.30 – 11.00 Paris – Brüksel transfer
11.00 – 14.30 Avrupa Parlamentosu ziyareti ve Brüksel şehir turu Kraliyet Sarayı, Grand Palace (Şehir Meydanı) Atomium Anıtı, Mannequin Pis
14.30 – 18.00 Brüksel – Amsterdam transfer
18.00 – 21.00 Amsterdam’a varış ve serbest zaman (Konaklama Amsterdam)

9. GÜN BREMEN – HAMBURG – BERLİN

07.00 – 11.30 Amsterdam – Bremen transfer
11.30 – 14.00 Bremen İklim Evi ziyareti (Klimahaus Bremerhaven) ve panoramik şehir turu, Bremen Mızıkacıları, UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Belediye Binası, St. Peter Katedrali ve Roland Heykeli
14.00 – 16.30 Hamburga’a ulaşım, panoramik şehir turu Hafen City Limanı, Binnen and Aussen Aster Gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali, Rathaus Kulesi
16.30 – 21.00 Berlin’e hareket (Konaklama Berlin)

10. GÜN – BERLİN – PRAG

08.00 – 12.00 Otelden çıkış ve Berlin şehir turu Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu
13.30 – 14.40 Prag’a hareket
20.00 – 22.00 Prag’a varış ve serbest zaman (Konaklama Prag)

11. GÜN – PRAG – VİYANA

08.00 – 12.00 Prag şehir turu Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, St.Vitüs Katedrali, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Tarihi Astronomik Saat Kulesi
12.30 – 16.30 Viyana’ya hareket, yolda öğle yemeği
16.30 – 21.00 Viyana’ya varış ve panoramik şehir turu Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Viyana Üniversitesi, Votiv Kililsesi ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı (Konaklama Viyana)

12. GÜN – VİYANA – BUDAPEŞTE - BÜKREŞ

09.00 – 12.00 Viyana – Budapeşte transfer
12.00 – 22.00 Kahramanlar Meydanı, Devlet Opera Binası, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi
23.30 – 12.00 Budapeşte – Bükreş transfer

13. GÜN – BÜKREŞ

12.00 – 22.00 İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer Caddesi, Halkevi ve Dimitrie Gusti Ulusal Köy Müzesi (Konaklama Bükreş)

14. GÜN – BÜKREŞ – SOFYA – İSTANBUL

09.00 – 14.00 Bükreş – Sofya transfer
14.00 – 17.30 St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Saray Binası
17.30 – 21.30 Sofya – Kapıkule transfer
21.30 – 22.30 Sınır pasaport kontrol ve işlemleri ile free shop molası
22.30 – 23.59 Kapıkule – İstanbul transfer

15. GÜN – İSTANBUL

00.00 – 01.00 İstanbul Ataşehir-1 kampüsüne varış ve programın sonu

NOT: Program içeriği sabit kalmakla birlikte gün ve saatlerinde değişiklikler olabilir. Hava muhalefeti ve mücbir sebeplerden programda değişiklik olabilir.

Programa Dahil Olan Hizmetlerimiz

  • Lüks otobüslerle ulaşım (14 gece 15 gün) • Program İstanbul Ataşehir 1 kampüsünde başlar ve biter
  • 2-3 yıldızlı otellerde 9 gece oda kahvaltı konaklama
  • 1 gece Feribot kamaralı konaklama, 4 gece yolda
  • Şehir ve konaklama vergileri
  • 10 öğrenciye 1 öğretmen eşliği
  • Profesyonel tur rehberlik hizmeti
  • Senka Turizm güvencesi

Programa Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Vize & Pasaport işlemleri
  • Yurtdışı seyahat sigortası
  • Yurtdışı çıkış harcı
  • Aktiviteler ve giriş ücretleri (350 Euro)
  • Araç içi ikram ve su
  • Kişisel harcamalar

Diğer Programlar